MMG Hustopeče

29. 10. 2017

Alfons 5a

Výstava k 10 výročí výtvarné skupiny

Hustopečská výtvarná skupina Alfons pořádá výstavu ke svému desetiletému výročí od založení. Vystavují Marie Grůzová, Jarmila Milotová, Pavel Klak, Jiřina Kulíšková, Martina Klaková, Roman Müller, Bohuslav Janovský, Michal Mikulič, Jana Rozková, Robert Buček a Jiří Polešák.

 

Skupina Alfons sdružuje umělce se širokou škálou výrazových prostředků a s rozdílným vnímáním estetiky. Přesto se jejich díla vzájemně doplňují a dokáží vedle sebe existovat. „Spolek funguje od roku 1972 jako volné sdružení výtvarníků. Později v roce 1997 se změnil na občanské sdružení,“ vzpomínal umělec Pavel Klak. Bývá zvykem, že na výstavě v Hustopečích má nějaké dílo každý z členů skupiny. Vystavovalo tedy 11 umělců a host Martin Havelka. „Základnu máme stabilní a různorodou. Příchod jednoho vždy vede k obohacení těch druhých.“ řekl Klak.

Galerii zaplnily malby, plastiky a koláže. „Myslím si, že si tady každý přijde na své. Jsou tu výtvarná díla učesaná i rozháraná, díla působící příjemně až po ty, které vzbuzují příliš mnoho otázek,“ okomentoval Klak výstavu.

Na co se můžete od skupiny těšit dále?

Členové spolku Alfons každoročně na konci srpna pořádají Výtvarný dvůr v Ivani. Tato akce si získává stále větší okruh příznivců, zapojují se do ní i další místní výtvarníci z okolí a děti. „Potkáváme se také na výstavách v průběhu celého roku po republice i v Rakousku,“ podotkl Klak.