MMG Husopeče

01. 11. 2015

alfons2015n

Oleje, koláže, plastiky i fotografie. Alfons vystavuje v galerii

Každý z členů výtvarné skupiny Hustopeče Alfons pracuje odlišnou výtvarnou technikou, má vyhraněný vkus, rozdílné vnímání estetiky, přesto se na společné výstavě nenásilně doplňují. O tom se teď mohou přesvědčit všichni zájemci v městské galerii. Výstava výtvarné skupiny Alfons odstartovala první listopadovou neděli. Hudebním vystoupením ji zahájil Marek Vejpustek, úvodním slovem malíř Bohuslav Janovský.

Na výstavě se prezentuje sedm z jedenácti členů skupiny. K vidění jsou koláže Romana Müllera, olejová plátna Jany Rozkové, plastiky Pavla Klaka, keramika i obrazy Marie Gůzové i díla předsedkyně skupiny Jarmily Milotové, Martiny Klakové nebo Bohuslava Janovského.

„Ukazuji tady vše, čemu se věnuji. Ať už fotografii, kreslení, malování. Je to odraz mé duše,“ představila svá díla výtvarnice Martina Klaková z Ivaně. Na výstavě je k vidění například její fotografie Civilizační mandaly. „Jsou to kanály většinou z Hustopečí,“ vysvětlila Klaková.

Bohuslav Janovský zase vybral pro výstavu obrazy s šachovou tematikou. „To mě chytlo v posledních dvou letech. Vybírám si většinou dramatické náměty. A i v takové klidné krajině, jako je krajina šachu, lze vidět různá dramata,“ uvedl hustopečský malíř.Výtvarná skupina zaštiťující umělce Hustopečska vznikla v roce 2009, navázala na tradici sdružení Výtvarníci Hustopečska z roku 1972. Alfons pravidelně pořádá podzimní výstavy a každé tři roky také takzvaný Hustopečský salon, na kterém kromě domácích výtvarníků vystavují i pozvaní hosté. Konat se bude příští rok.„Sžili jsme se spolu. Každé léto pořádáme například Výtvarný dvůr v Ivani. Kde si upořádáme venkovní výstavu, sejdeme se a besedujeme spolu až dlouho do noci. Letos jsme vystavovali ještě v Benátkách nad Jizerou. Každý má kromě toho i svoje vlastní aktivity a autorské výstavy. Snažíme se pořádat různé kurzy. Myslím, že je nám spolu dobře,“ shrnula předsedkyně skupiny Alfons Jarmila Milotová.